PORAŻKA W OSTATNIEJ SEKUNDZIE, POŻEGNALNY MECZ BARTOSZA PRZEKLASY

NAFTA KRYG 2:3 (0:0) MOSZCZANKA MOSZCZENICA

Bramki dla Nafty: Dawid Tarka 65' (karny), Marcin Tarka 85' (karny)

Żółta kartka Nafta: Szymon Luksa

W niedzielę 2 października nasza drużyna rozegrała mecz w ramach 8 kolejki Gorlickiej Klasy A. Naszym rywalem był zespół GKS Moszczanka Moszczenica. Nasza drużyna wyszła na ten mecz wyjątkowo mocnym składem (pierwszy raz od dłuższego czasu było nas ponad 11).

Mecz od początku był wyrównany. Nasi zawodnicy stwarzali sytuacje, jednak zabrało szczęścia. Najbliżej zdobycia bramki był dwukrotnie Bartosz Przeklasa. Na przerwę zeszliśmy z wynikiem 0:0. W drugiej połowie nastąpił przełom. W 65 minucie zawodnik gości fauluje Marcina Tarkę. Do rzutu karnego podchodzi nasz kapitan Dawid Tarka i po chwili prowadzimy 1:0. Niestety nasze szczęście nie trwało zbyt długo. Około 70 minuty Moszczenica zdobywa na 1:1. W 69 minucie Dominik Ludwin zmienił Kacpra Przybyło. Chwilę później na 1:2... W 80 minucie na boisku w miejsce kończącego piłkarską karierę Bartosz Przeklasa pojawił się Karol Pawski. W 85 minucie faul na jednym z naszych zawodników — sędzia dyktuje rzut karny, do którego podszedł Marcin Tarka. Mamy 2:2. W 87 minucie w miejsce kontuzjowanego Szymona Luksy pojawia się Filip Rzepiela. Kiedy było już prawie pewne, że mecz zakończy się remisem, w 94 minucie tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego bramkę na wagę zwycięstwa zdobywa Moszczanka Moszczenica... Mecz kończy się wynikiem 2:3 dla gości. Szkoda, bo mecz był naprawdę wyrównany...

Klątwa rzucona na naszą drużynę trwa. Idealnym meczem na jej przełamanie będzie mecz derbowy z LKS Wójtową, który odbędzie się już w najbliższą niedzielę o godzinie 15:00 w Wójtowej.

Kończąc relację meczową warto napisać parę słów podziękowania dla Bartosz Przeklasa, który od 2013 roku grał dla naszej drużyny. Pragniemy podziękować Bartkowi za czas spędzony w naszej drużynie, za wszystkie bramki oraz rozegrane spotkania. Mamy nadzieję, że Bartek może jeszcze kiedyś zmieni zdanie i ponownie spróbuje swoich sił w naszym zespole ;) Dziękujemy!

Skład: 1. Damian Kosiba - 15. Mateusz Gawlak, 7. Sławomir Luksa, 16. Szymon Kosiba - 13. Mateusz Zawadowicz, 5. Kacper Przybyło v 69' - 2. Marcin Tarka, 10. Szymon Luksa v 87', 8. Dawid Tarka (C) - 17. Patryk Ludwin, 18. Bartosz Przeklasa v 80'

Skład rezerowowy: 12. Krzysztof Kudłaty, 6. Damian Karp, 9. Filip Rzepiela ^ 87' , 11. Karol Pawski ^ 80', 14. Dominik Ludwin ^ 69'