SIÓDME DERBY Z RZĘDU BEZ PORAŻKI!

W sobotnie popołudnie 8 maja nasza drużyna rozegrała kolejny mecz rundy wiosennej KEEZA Klasy A Gorlice. Rywalem był nasz sąsiad zza miedzy - LKS Wójtowa. Mecz odbył się na stadionie Nafty Kryg (LKS Wójtowa w roli gospodarza).

Spotkaniu derbowemu towarzyszyły wielkie emocje - lider z Wójtowej chciał przełamać passę sześciu porażek derbowych z rzędu (ostatnie zwycięstwo w derbach 8 października 2017 roku). Dodatkowo od 18 paździenika 2014 roku Wójtowa nie zdołała wywieźć z Krygu kompletu punktów.

Drużyna Nafty chciała przełamać złą serię ligową (dwie wysokie porażki z Moszczenicą i Staszkówką) oraz kontynuować passę bez porażki w derbach.

Od początku spotkania mecz był bardzo wyrównany. Drużyny stwarzały kolejne sytuacje pod bramką zarówno jednej jak i drugiej drużyny. Masa faulów ale również błędów spowodowała, że na przerwę zeszliśmy z wynikiem 0:0.

Druga połowa była jeszcze bardziej emocjonująca. W 54 minucie Maciej Haberek gospodarzom wynik 1:0. Niespełna minutę później Dawid Czeluśniak strzela na 2:0.

W 56 minucie trener Luksa zdecydował się na pierwszą zmianę - w miejsce Pawła Woźniaka melduje się Szymon Kosiba. Minutę później Jarosław Bieniek pokonuje Wojciecha Koszyka - bramka kontaktowa dla Nafciarzy. Drużyny przyśpieszają - podrażniona Wójtowa stwarza kolejne okazje - jednak obrona Nafciarzy oraz występujący z konieczności w bramce Bartosz Przeklasa chłodzą zapędy rywali.

W 60 minucie trener gospodarzy Szymon Cetnarowski dokonuje zmiany - w miejsce Jakuba Paszyńskiego pojawia się Krzysztof Chmiel. Pięć minut później zmiana w drużynie Nafty Kryg - w miejsce Sławomira Luksy pojawia się Karol Pawski.

Końcówka spotkania była niezwykle emocjonująca - drużyna Krygu chciała doprowadzić do remisu i udało się to w 79 minucie. Bartosz Przeklasa wybija daleką piłkę spod własnej bramki. Piłka trafia do Szymona Tarki - mamy 2:2! Robi się coraz bardziej gorąco - kolejne faule, kolejne sytuacje bramkowe. W 82 minucie w miejsce dzielnie walczącego cały mecz Szymona Luksy pojawia się Dominik Ludwin. W 88 minucie emocje poniosły zawodników zarówno jednej jak i drugiej drużyny - dochodzi do przepychanki w polu karnym gości po faulu na Marcinie Tarka - żółtą kartką ukarani zostają Bartosz Przeklasa oraz Wojciech Pawełczak z Wójtowej. Mecz ostatecznie kończy się remisem 2:2 - seria bez porażki w derbach trwa!

Gratulujemy drużynie walki do końca! Już w przyszłą niedziele kolejny mecz ligowy - Nafta Kryg podejmie na własnym obiekcie drużynę rezerw Glinika Gorlice! BĘDZIE TO PIERWSZY MECZ Z KIBICAMI! Serdecznie zapraszamy!

Skład Nafty Kryg:
1. Bartosz Przeklasa (GK) 79',  88' - 9. Jarosław Bieniek  57', 15. Mateusz Gawlak, 2. Marcin Tarka - 7. Sławomir Luksa 65' , 17. Patryk Ludwin - 8. Dawid Tarka (C), 10. Szymon Luksa 82' , 5. Paweł Woźniak 56' - 6. Szymon Tarka  79' , 4. Tomasz Ludwin
Rezerwowi:
12. Damian Kosiba, 3. Grzegorz Orzechowski, 11. Karol Pawski 65' , 13. Mateusz Zawadowicz, 14. Filip Rzepiela, 16. Szymon Kosiba  56' , 18. Dominik Ludwin  82'