NIEPOKONANI 10 RAZ Z RZĘDU, WALKA DO KOŃCA, SZYMON LUKSA RATUJE SERIĘ!

LKS WÓJTOWA 2:2 (1:1) LKS NAFTA KRYG

Bramki dla Nafty Kryg: 22', 90' Szymon Luksa

Skład: 1. Damian Kosiba - 2. Marcin Tarka (C), 7. Sławomir Luksa, 11. Szymon Kosiba - 4. Konrad Grądalski, 16. Marcin Klimkowicz - 14. Kacper Padoł, 10. Szymon Luksa, 8. Dawid Tarka - 6. Szymon Tarka, 9. Paweł Woźniak

Ławka rezerwowych:
3. Filip Rzepiela, 13. Mateusz Zawadowicz, 15. Karol Pawski, 17. Krzysztof Kudłaty

Żółta kartka: Szymon Luksa

Zmiany:

50' Konrad Grądalski zmieniony przez Krzysztofa Kudłatego
75' Marcin Klimkowicz zmieniony przez Mateusza Zawadowicza

W sobotę 9 września rozegraliśmy mecz 5 kolejki Gorlickiej Serie A. Naszym rywalem był sąsiad zza miedzy LKS Wójtowa, który od 9 spotkań z rzędu nie potrafił nas pokonać (8 zwycięstw 1 remis). Na mecz wyszliśmy praktycznie najmocniejszym możliwym składem ze zgłoszonych zawodników — zabrakło kilku kluczowych ogniw. Mecz od początku był bardzo zacięty, każda ze stron chciała jak najszybciej zdobyć bramkę. W 22 minucie wynik spotkanie otworzył Szymon Luksa, zdobywając swoją pierwszą bramkę w tym sezonie. Drużyna Wójtowej wrzuciła wyższy bieg i niestety dziesięć minut później po nieporozumieniu obrońców oraz lekkiego błędu bramkarza jeden z zawodników gospodarzy strzelił w prawy górny róg bramki — mamy remis. Drużyny przyśpieszają, każda z nich chce podwyższyć rezultat. Masa fauli, wiązanki "poprawnej polszczyzny" oraz wysokie napięcie towarzyszyło do końca spotkania. Na przerwę zeszliśmy z remisem 1:1. Po przerwie na nowo zaczęły się wielkie emocje. W 50 minucie na boisku w miejsce Konrada Grądalskiego pojawia się Krzysztof Kudłaty. Niestety w 55 minucie jeden z zawodników Wójtowej lobuje naszego bramkarza i mamy 2:1 dla gospodarzy. Mecz robi się coraz bardziej napięty — my chcemy doprowadzić do remisu, oni chcą podwyższyć. Seria fauli, niewykorzystanych okazji. W 75 minucie boisko opuszcza Marcin Klimkowicz a w jego miejsce pojawił się Mateusz Zawadowicz. Nafciarze przyśpieszają, robią wszystko, żeby doprowadzić do chociaż remisu. 90 minuta. Rzut rożny i wielkie zamieszanie w polu karnym Wójtowej i... SZYMON LUKSA ZDOBYWA BRAMKĘ NA 2:2! MAMY REMIS! W kolejnych minutach doliczonego czasu gry mieliśmy szansę jeszcze wygrać to spotkanie, jednak ostatecznie mecz kończy się remisem, tym samym przedłużamy serię do dwucyfrowej bycia niepokonanymi w derbach Gminy Lipinki! Jednak trzeba się otrząsnąć, skupić na treningach, przeanalizować błędy oraz wyciągnąć wnioski i poprawić to, co nam nie wychodzi. W dalszym ciągu potrzeba wzmocnień i treningów! Informację o treningach w kolejnym poście. Brawa dla drużyny za walkę do samego końca! W przyszłą niedzielę przed własną publicznością podejmiemy zespół LKS Szymbark. Zapraszamy do wspierania zespołu i dołączania do jego szeregów!