MZPN: ZACZYNAMY PIŁKARSKĄ WIOSNĘ!

Małopolski Związek Piłki Nożnej informuje, że wprzyszłym tygodniu wznowione zostaną rozgrywki seniorów (od IV ligi do Cklasy) oraz dzieci imłodzieży na wszystkich szczeblach, prowadzone przez WG MZPN i14 Podokręgów całego regionu.

Pomimo niejednoznacznego brzmienia opublikowanego dzisiaj Rozporządzenia Rady Ministrów zdnia 15 kwietnia 2021 r., większość interpretacji prawnych potwierdza, że oprócz wznowienia współzawodnictwa dzieci imłodzieży na wszystkich szczeblach, możliwy jest także powrót piłki seniorskiej na obiekty sportowe, co pozwala na wznowienie rozgrywek seniorskich wreżimie sanitarnym. Ostateczne decyzje zapadną wponiedziałek 19 bm. na posiedzeniu Prezydium Zarządu MZPN. Ustalone zostaną kwestie dotyczące formuły rozgrywek, zmian terminarzowych, aprzede wszystkim zatwierdzona zostanie procedura związana zorganizacją meczów zzachowaniem reżimu sanitarnego.

Na środę, 21 kwietnia, zaplanowane zostały mecze 1/8 finału Pucharu Polski wMałopolsce. Rozgrywki ligowe powinny się rozpocząć wweekend 24-25 kwietnia.

Sezon ma się zakończyć 30 czerwca, ale czynimy starania na szczeblu PZPN, aby -w razie potrzeby -mógł być przedłużony do połowy lipca.

Źródło: MZPN Kraków