JUBILEUSZ ZA NAMI!

W sobotę 1 lipca rozegrny został mecz pomiędzy LKS Nafta Kryg, a GKS Glinik Gorlice w ramach obchodów 20-lecia założenia naszego zespołu. W spotkaniu wystąpili zarówno zawodnicy będący częścią drużyny w przeszłości, jak i obecni.
W meczu w roli obserwatorów wzięli udział: Pan Wójt Gminy Lipinki mgr inż. Czesław Rakoczy, radni Gminy Lipinki, sołtys wsi Kryg Pani Katarzyna Przybyłowicz, wiceprezes zarządu ds. innowacji PGE Polska Grupa Energetyczna S.A Pan Paweł Śliwa, Prezes Zarządu Firmy OTECH mgr inż. Tomasz Druciak, Prezes firmy ZBUDRUG spółka z o.o Andrzej Hul, Prezes GKS Glinik Gorlice Paweł Szarowicz, przedstawiciele MZPN PPN Gorlice w składzie: Prezes Waldemar Pyznar, były prezes Zbigniew Augustyn, sekretarz Adam Niedziela, byli zawodnicy LKS Nafta Kryg oraz kibice zarówno Nafty, jak i Glinika Gorlice.
Przed meczem Prezes LKS Nafta Kryg przedstawił Panu Prezesowi Pawłowi Śliwie zespół oraz podziękował w imieniu zarządu, oraz zawodników za podarowane przez Prezesa piłki, oraz wymiana upominków klubowych pomiędzy prezesami występujących w tym spotkaniu klubów.
Mecz rozpoczęliśmy w składzie 1. Bartłomiej Stróżyk - 11. Damian Karp, 7. Sławomir Luksa, 15. Mateusz Gawlak - 14. Marcin Klimkowicz, 2. Marcin Tarka - 10. Szymon Luksa, 8. Rafał Boszkowicz, 19. Jarosław Bieniek - 4. Tomasz Szurek, 6. Szymon Tarka. W spotkaniu wystąpili również: 3. Sebastian Szurek, 5. Kacper Przybyło, 9. Wojciech Bożek, 12. Damian Kosiba, 13. Kacper Padoł, 16. Szymon Kosiba, 17. Krzysztof Książek, 18. Fabian Jarek, 21. Mirosław Pociecha, 22. Krzysztof Kudłaty
Mecz na początku mecz był bardzo wyrównany, każda ze stron chciała otworzyć wynik tego spotkania. Lepsi okazali się goście, którzy w 30 minucie spotkania po błędzie w komunikacji bramkarz obrona zdobywają bramkę na 1:0. Dziesięć minut później rywale podwyższają wynik na 2:0. Z takim też wynikiem schodzimy do szatni.
W drugiej połowie bramkę kontaktową na 1:2 strzałem głową zdobywa Marcin Tarka. Mimo walki około 70 minuty tracimy bramkę na 1:3, chwilę później na 1:4, po dziesięciu minutach na 1:5 i chwilę później znow na 1:6.
Mecz jubileuszowy zakończył się wynikiem 1:6 dla Gorliczan. Brawa dla Nafciarzy za walkę oraz dla drużyny Glinika za chęć podjęcia wyzwania.
Bardzo dziękujemy również arbitrom jubileuszowego spotkania — Pani Ewie Guzowskiej-Górka oraz Panom Marcinowi i Oliwierowi Górce za przyjęcie zaproszenia i poprowadzenie spotkania
Po meczu głos zabrał Pan Jerzy Cygan oraz Wójt Gminy Lipinki Pan mgr inż. Czesław Rakoczy. Sędziowie spotkania wraz z zawodnikami obydwu drużyn otrzymali od Wójta oraz Prezesa LKS Nafta Kryg gratulacje, pamiątkowe medale oraz puchary. Puchar Prezesa LKS Nafta Kryg za wygrany mecz otrzymała drużyna GKS Glinik Gorlice, natomiast okolicznościowy puchar z okazji 20-lecia piłkarzom wręczył kapitanowi Marcinowi Tarce Wójt Gminy Lipinki. Następnie każdy z obecnych na stadionie zawodników otrzymał okolicznościową jubileuszową koszulkę ufundowaną przez firmę OTECH.
Następnie zawodnicy obu drużyn oraz zaproszeni goście wzięli udział w uroczystościach na sali OSP Kryg. Podczas uroczystości przemawiali: Pan Jerzy Cygan, Pan Wójt Czesław Rakoczy, Prezes Leszek Boszkowicz, Prezes MZPN PPN Gorlice Waldemar Pyznar, Pan radny Bogdan Czeluśniak. Obecny wśród zaproszonych gości był również ksiądz proboszcz Marek Miarecki. Wójt Gminy Lipinki ogłosił pozytywne rozpatrzenie prośby klubu oraz zainteresowanych osób o projekt, oraz wykonanie ogrodzenia stadionu z dnia 19 października 2021 roku, a także opowiedział o planowanych na terenie gminy inwestycjach. Zasłużeni w historii klubu zostali odznaczeni zarówno przez Wójta, jak i Prezesa LKS Nafta Kryg, a także MZPN PPN Gorlice. Następnie zgromadzeni goście wzięli udział w uroczystym obiedzie oraz zabawie.
Następnego dnia w kościele parafialnym pw. Matki Bożej Królowej Polski w Krygu o godzinie 10:30 odbyła się uroczysta Msza Święta dziękczynna z okazji Jubileuszu 20 – lecia istnienia Klubu LKS NAFTA KRYG oraz w intencji zmarłych działaczy Klubu z intencji Zarządu Klubu. Po mszy prezes klubu wręczył księdzu proboszczowi w podziękowaniu klubowe pamiątki.
Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszch piłkarskich urodzinach!