A-klasa » Nowy Sącz - Gorlice

Małopolski Minimundial’2018 – turniej piłkarski

• autor: darekjoo, 2018-07-03 21:05
W dniu 3 lipca 2018 r. na sztucznym w Krygu został rozegrany gminny turniej piłki nożnej dla dzieci urodzonych w roku 2006 i młodsi - Małopolski Minimundial 2018. Tak jak w poprzednim turnieju zwyciężyła drużyna Nafty Kryg, która będzie reprezentować naszą gminę na szczeblu powiatowym. Gratulujemy.

Turniej piłkarski o Puchar Marszałka Województwa Małopolskiego Jacka KRUPY

Małopolski Minimundial’2018 – wielowymiarowe sportowe przedsięwzięcie adresowane do około 10 tys. dziewcząt i chłopców ze wszystkich zakątków Małopolski. „Małopolski Minimundial ‘2018” rozgrywany jest w formule otwartej. W rywalizacji występują zespoły: klubowe, szkolne, wiejskie, osiedlowe. W turnieju wezmą udział dziewczynki i chłopcy urodzeni w 2006 roku i młodsi zarówno zrzeszeni w klubach sportowych, jak i zawodnicy niezrzeszeni.

Formuła projektu obejmująca trzy komplementarne rywalizacje: turniej piłkarski, challenge futbolowej techniki  „Małopolski Messi” i mistrzostwa kibiców „Mundial bez tajemnic”, adresuje sportową ofertę do maksymalnie szerokiego spektrum odbiorców, umożliwia przystąpienie do programu Małopolski Minimundial’2018 młodzieży o różnym stopniu piłkarskich zainteresowań i sportowej sprawności. Równocześnie działania w ramach projektu umożliwiają wyselekcjonowanie piłkarskich talentów z miejsc futbolowo zaniedbanych i stworzenie im szansy na dalsza piłkarską edukację.

Wymienione rywalizacje będą prowadzone równolegle – na tych samych obiektach.

LKS RacławiceLKS Nafta Kryg
LKS Racławice 3:1 LKS Nafta Kryg