Drużyna chłopców z Krygu wygrywają etap gminny turnieju...

• autor: darekjoo, 2016-06-29 22:29
Drużyna chłopców z Krygu wygrywają etap gminny turnieju "Wakacje z Piłka 2016"

W dniu 29.06.2016 r. na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Krygu rozegrany został turniej piłki nożnej dla dzieci (rocznik 2003 i młodsi) z gminy Lipinki w ramach turnieju "Wakacje z piłką 2016". Do turnieju zgłosiła się drużyna z Krygu oraz 3 drużyny z Wójtowej / Lipinek. Mecze rozgrywano 2x10 minut. Mecze sędziował p. Mariusz Wrażeń z PPN Gorlice, a nad całością turnieju z ramienia powiatowego zrzeszenia LZS Gorlice czuwał p. Stanisław Holik. W turnieju zwyciężyli chłopcy z Krygu którzy pokonali w finale drużynę LKS Wójtowa II 3-2.

Tabela końcowa turnieju:

1. LKS Nafta / Błyskawica Kryg

2. LKS Wójtowa I

3. LKS Wójtowa II

4, LKS Wójtowa III

Zwycięska drużyna reprezentować będzie gminę Lipinki w etapie powiatowym turnieju "Wakacje z Piłką 2016".

„Wakacje z piłką nożną” to inicjatywa Województwa Małopolskiego realizowana przez Małopolskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe od 2013 roku, której adresatem jest młodzież Małopolski spędzająca wakacje w miejscu zamieszkania. Impreza promuje zdrowy i aktywny tryb życia.

Turniej jest czterostopniowy – na początek eliminacje gminne, a następnie powiatowe, subregionalne i Małopolski Turniej Finałowy, który przewidziany jest w dniu 20.08.2016 r. na obiektach sportowych WLKS „Krakus” Swoszowice.
Najlepsi zawodnicy turnieju finałowego wezmą udział w 7-dniowym obozie sportowym, który wzorem poprzedniej edycji odbędzie się w Zawoi. Prawo udziału w zawodach mają 12-osobowe drużyny, a wszystkie turnieje zaplanowano na boiskach trawiastych lub na boiskach typu „Orlik”.
Impreza rozwija się bardzo dynamicznie. W 2013 roku na boiskach pojawiło się około 5000 dzieci, w kolejnym roku to już 7000, a w roku ubiegłym przekroczono 9000 uczestników. Czas na dwucyfrówkę!

Należy podkreślić, że turniej stanowi dla większości dzieci niejednokrotnie pierwszą możliwość w zorganizowanej rywalizacji sportowej, a najlepsi – wyławiani przez trenerów, bacznie oglądających zmagania – kontynuują swoją życiową pasję w klubach ligowych.
Rangę turnieju podkreśla Patronat Honorowy Marszałka Województwa Małopolskiego Jacka Krupy oraz fakt, że Ambasadorem Projektu jest Adam Nawałka – selekcjoner reprezentacji Polski w piłce nożnej.

Wszystkich sympatyków turnieju informujemy, że na oglądanej stronie będzie można na bieżąco śledzić rezultaty kolejnych etapów turnieju. Obok relacji znajdą się także serwisy fotograficzne i wiele innych ciekawostek przybliżających młodych uczestników piłkarskiej wakacyjnej przygody.

KS RopaLKS Nafta Kryg
KS Ropa 8:2 LKS Nafta Kryg