LKS Sokół StaszkówkaLKS Nafta Kryg
LKS Sokół Staszkówka   LKS Nafta Kryg
2018-04-21, 16:00:00

Statystyki przedmeczowe »

Chłopcy z "Nafty" Kryg zwyciężają w turnieju gminnym...

• autor: darekjoo, 2014-07-27 21:12
Chłopcy z "Nafty" Kryg zwyciężają w turnieju gminnym "Wakacje z piłką 2014"

W dniu 25.07.2014 r. na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Krygu rozegrany został turniej piłki nożnej dla dzieci z gminy Lipinki w ramach turnieju "Wakacje z piłką". Do turnieju zgłosiły się dwie drużyny z Krygu (opiekun Dariusz Jodłowski) oraz drużyna z Wójtowej (opiekun Arkadiusz Szura). Mecze rozgrywano każdy z każdym z czasem 2x10 minut. Mecze sędziował p. Andrzej Moroń z PPN Gorlice, a nad całością turnieju z ramienia PPN Gorlice czuwał p. Mariusz Wrażeń. W turnieju zwyciężyli chłopcy z LKS „Nafta” Kryg, aktualni Mistrzowie powiatu szkół podstawowych w roku szkolnym 2013/2014 oraz mistrzowie rozgrywek młodzików w sezonie 2013/2014 prowadzonych przez PPN Gorlice.

Wyniki meczy:

LKS "Nafta" Kryg - LKS Wójtowa 2-0

UKS "Błyskawica" Kryg - LKS Nafta Kryg 0-7

LKS Wójtowa - UKS "Błyskawica" Kryg 8-2

Tabela końcowa turnieju:

1. LKS "Nafta" Kryg

2. LKS Wójtowa"

3. UKS "Błyskawica" Kryg

Zwycięska drużyna reprezentować będzie gminę Lipinki w etapie powiatowym turnieju.

W zakładce Galeria znajduje się kilka zdjęć z tego turnieju.

W całej Małopolsce trwa druga edycja turnieju „Wakacje z Piłką 2014″, imprezy kierowanej do najmłodszych dzieci, które pozostały w domach na okres wakacji. Uroczystego otwarcia turnieju dokonał Marszałek Małopolski Marek Sowa, który gościł w Zabierzowie podczas eliminacji gminy Zabierzów. Oprócz niego gośćmi głównymi byli prezes Małopolskiego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe Jacak Doniec i prezes Małopolskiego Związku Piłki Nożnej Ryszard Niemiec.

Wszyscy podkreślali, jak ważna jest promocja futbolu wśród najmłodszych. Województwo Małopolskie przeznacza na projekt kwotę około 400 tysięcy złotych, najlepsze zespoły chłopców z rocznika 2001 i młodsi wyjadą pod koniec wakacji na obozy sportowe, podczas których uczyć się będą od największych gwiazd krakowskiej piłki.

Turniej odbywa się najpierw na etapie gminnym, następnie powiatowym i subregionalnym. Wyłonione w ten sposób 10 najlepszych drużyn zagra w wielkim finale wojewódzkim, który odbędzie się 23 sierpnia w Swoszowicach. To druga edycja zawodów, przed rokiem wystartowało w niej ponad pięć tysięcy młodych zawodników. W tym roku ta liczba na pewno będzie dużo większa.

LKS Nafta KrygULKS Wicher Mogilno
LKS Nafta Kryg 1:1 ULKS Wicher Mogilno