LKS Nafta KrygLKS Wójtowa

Statystyki przedmeczowe »

Młodzicy Nafty na meczu Futsalu Polska - Mołdawia

• autor: darekjoo, 2012-12-14 10:01

Najmłodsi zawodnicy „Nafty” Kryg w czwartek 6 grudnia w Krośnie mieli okazję obejrzeć na żywo mecz Futsalu pomiędzy reprezentacjami Polski i Mołdawii. Wyjechali bowiem na to spotkanie wspólnie z kolegami z innych klubów naszego regionu m.im. z Ogniem Sękowa, Moszczenicą oraz Łużną, z którymi uczestniczą w rozgrywkach młodzików. Współorganizatorem wyjazdu był Podokręg Piłki Nożnej w Gorlicach. Opiekę nad uczestnikami z Krygu sprawowali Dariusz Jodłowski oraz Natalia Jodłowska.

Wyjazd na ten mecz dał chłopcom dużo radości z możliwości obejrzenia na żywo najlepszych polskich zawodników w akcji. Mnóstwo dobrych, szybkich i ciekawych zagrań, pomysłowość w rozgrywaniu akcji, interwencje bramkarzy bardzo podobało się zgromadzonym kibicom, którzy nagradzali piłkarzy gromkimi brawami.

Oprócz samego meczu młodzi zawodnicy mogli zobaczyć jak wygląda i na czym polega rola kibica i kulturalnego kibicowania, którego czasami tak bardzo brakuje na stadionach czy halach sportowych. Cały wyjazd był bardzo dobrą lekcją dla młodych adeptów futbolu.

Przed towarzyskim meczem w Krośnie, na kilkadziesiąt minut przed rozpoczęciem spotkania, 2,5-tysięczna hala została przez kibiców wypełniona po brzegi. Dzień wcześniej w Rzeszowie, Polacy pokonali Mołdawię 6:0. To zapewne sprawiło, że do spotkania w Krośnie przystąpili zbyt rozluźnieni, odwrotnie niż Mołdawianie, którzy bardzo chcieli zrehabilitować się za klęskę w Rzeszowie, lecz Polakom zabrakło skuteczności i spotkanie ostatecznie zakończyło się remisem 0-0.

Poprzedniego dnia tj. środę w rzeszowskiej Hali Podpromie rozegrany został pierwszy towarzyski mecz pomiędzy reprezentacjami Polski i Mołdawii. Czwartkowy rewanż został rozegrany w hali przy ul. Bursaki w Krośnie. Oba mecze rozpoczęły się o godzinie 18.00. Środowe spotkanie było oficjalnym debiutem nowego trenera naszej kadry futsalowej Klaudiusza Hirsza.

LKS KobylankaLKS Nafta Kryg
LKS Kobylanka 3:0 LKS Nafta Kryg